Çocuğunuzu Büyütürken Sizi Neler Bekliyor?

Çocuğunuzu Büyütürken Sizi Neler Bekliyor?

​Çocuk yetiştirmek fazlasıyla özen isteyen zor bir süreç. Bu sebeple çocuğun doğumundan itibaren anne ve babaların öncelikleri doğal olarak değişiyor. Ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar, beklentiler ve istekler ebeveynler olarak sizlerin hayatını adeta yeniden şekillendiriyor. Desteğinize ihtiyaç duyan çocuğunuzun sevgisinin verdiği tatlı huzur hiçbir şeye değişilmediği gibi sizi eskisinden daha fazla çalışıp çabalamaya itiyor.


Çocuk büyütmenin çeşitli zorlukları olsa d​a onun büyümesine tanık olmak hatta onunla beraber her geçen gün biraz daha olgunlaştığınızı hissetmek paha biçilemez! O halde, ebeveynlik yolunda sizi nelerin beklediğini merak etmişsinizdir diye düşünüyoruz. Çocuğunuzu büyütürken sizi nelerin beklediğini merak ediyorsanız hem bu konuyu aydınlatmak hem de size elimizden geldiğince destek olmamız için bize kulak vermeye ne dersiniz?

Onu Hep Korumak İsteyeceksiniz

Anne ve babalar çocuklarının güvenliğini sağlamakl​a ve onları tehlikelerden korumakla yükümlü. Elbette siz de bunu en iyi şekilde yapmaya çalışacaksınız; fakat büyüdükçe çocuğunuzun özgür olma isteği artacak. Onu korumaya çalışırken aşırı kaygılı ya da şüpheci davranmanız çocuğun kendine olan güvenini zedeleyebilir; bu nedenle onu korumak isterken dikkatli olmalı, çocuğunuza aşırı derecede korku ve kaygı yüklemeden çevresindeki tehlikeler hakkında bilinçli olmasını sağlayabilirsiniz. 

Erken Yaşta Sorumluluk Kazandırabilirsiniz

Kaç yaşına gelirse gelsin, çocuklarınıza daima yardım etmek isteyebilirsiniz; fakat okul çantasını hazırlamak ya da ödevlerini zamanında yapmak gibi sorumlulukların ona ait olduğunu unutmayın. Ona iyilik olarak yaptığınızı düşündüğünüz şeyler gelecekteki yaşamı için son derece sakıncalı olabilir. Ayrıca, beslenme konusunda da müdahaleci davranmak çocuğun bağımsız karar verebilme yeteneğini örseler. Bu sebeple çocuklarınızın sorumluluğundaki işleri yapmak yerine, bunları nasıl yapmaları gerektiği konusunda yol göstermeniz onlara daha faydalı olacaktır. 

Sizi Şaşırtan Soruların Kaynağı: Merak Duygusu

Her çocuk gün içinde anne ve babasını şaşırtan birçok soru sorar. Bu soruların hepsini mantıklı bir şekilde cevaplamak bazen zor olsa da ona karşı sabırlı olun ve dünyayı yeni yeni tanıdığını ve herkesten çok merak ettiğini aklınızdan çıkarmayın. Bu konuda kestirip atan özensiz bir tavır takınırsanız çocuğunuzla aranızdaki iletişim zarar görebilir. 

En Çok Geleceğini Düşüneceksiniz: Çocuğum İçin Yatırım Sigortası

Çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir geleceğe sahip olması her şeyden daha önemli. Onlara güzel bir gelecek sunmanın en bilinen yollarından biri de şüphesiz, sahip olduğumuz birikimi doğru bir şekilde yönetmek. “Çocuğumun geleceği için ne yapmam lazım?” diye düşünüyorsanız 0-15 yaş arasındaki çocuğunuzu güvence altına almak için Anadolu Hayat Emeklilik’in  Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’nı keşfedebilirsiniz! Ayda en az 200 TL ödeyin ve birikiminizi ister çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamak ister ona başka konularda destek olmak için zamanı gelince kullanın. Üstelik bu sigorta ile vergi avantajı, yaşam teminatı ya da anlaşmalı sağlık kuruluşlarından indirimli yararlanma gibi çeşitli ayrıcalıklar elde edebilirsiniz. 

Ayrıca çocuğunuzun geleceği için başka neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız “Çocuğumun Geleceğine Nasıl Katkı Sağlarım?​” adlı yazımıza göz atabilirsiniz. 

Birçok anı biriktirerek büyüteceğiniz çocuğunuz için yatırım yapmayı unutmamanız ve onu geleceğe en iyi şekilde hazırlamanız dileğiyle!

​"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İşbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Türkiye İş Bankası A.Ş. herhangi bir surette sorumlu değildir.​​"

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ